Робота над помилками: як почати бігати і не кинути

Робота над помилками: як почати бігати і не кинути

Перший крок – поставити собі питання «Для чого мені це?». Важливо відповісти максимально чесно і правдиво. Для кожної людини мотивація буде різною: наприклад, схуднення або фізичне здоров’я. А, можливо, біг для вас – це можливість побути в компанії однодумців або, навпаки, залишитися наодинці з собою і своїми думками.

Хочу відразу підкреслити: якщо ви вирішили зайнятися бігом, бажаючи комусь щось довести – ця мотивація короткочасна. Спочатку вона спрацює, але вас вистачить ненадовго і через деякий час ви повернетеся до «минулого життя».

Робіть це для себе – полюбите біг, дотримуйтесь нехитрих рекомендацій і у вас все вийде! 

Кросівки – самий важливий елемент екіпіровки бігуна

Їх не можна купувати без примірки і попереднього магазинного «тесту». Я не рекомендую відразу надягати нові кросівки на пробіжку – спочатку походіть в них 7-10 днів. Необхідно, щоб за цей час взуття розносилося і прийняло форму вашої стопи. Потім можна їх випробувати на коротенькій пробіжці, а вже потім використовувати їх для постійних пробіжок.

Асортимент дуже широкий, тому не придбайте помилково кросівки для тенісу, фітнесу або баскетбольні – вам потрібна пара взуття саме для бігу. Фахівці розробляють технології, відштовхуючись від специфіки того чи іншого виду спорту.

Не рекомендую любителям купувати бігове спецвзуття з дуже низькою п’ятою – така особливість дає велике навантаження на ахіллове сухожилля. Навіть спортсмени-професіонали надягають ці кросівки тільки на спеціальні швидкісні тренування, оскільки вони призначені для швидкого темпу і бігти повільно в них просто незручно. Купуйте кросівки з середньою висотою п’яти. 

Постановка стопи

Як правило, перше торкання поверхні відбувається зовнішньою стороною передньої частини стопи, потім всієї передньою частиною і потім всією стопою. Останнім часом багато хто намагається бігати «позним бігом», помилково думаючи, що це біг на носках. 

Техніка бігу

Тулуб подається трохи вперед, при цьому спина не округлюється. Стегно виноситься вперед, але приземлення стопи відбувається під тазом, без виведення гомілки вперед.

Руки зігнуті в ліктьових суглобах під прямим кутом, плечі опущені, груди розкриті. Рух рук вперед-назад відбувається без розгинання в ліктьових суглобах. Таз не підкручується під себе.

Дихання

Більшість початківців бігунів думають, що дихання під час бігу повинно здійснюватися як при ходьбі – тобто через ніс. Ще одна помилка – вдих через ніс, видих через рот.

Під час бігу нам потрібно більше кисню, тому що кожний працюючий м’яз споживає кисень. І чим інтенсивніше робота, тим більше кисню необхідно вашому організму. Вдихаючи через ніс, ви не отримаєте достатньо кисню. Висновок – під час бігу здійснюйте дихання ротом.

Також багато підлаштовують ритм дихання під ритм кроків – 2 кроки вдих, 2 кроки видих. Ваш організм сам підкаже необхідну частоту, головне – не затримуйте дихання. 

Скільки разів на тиждень займатися?

Все залежить від рівня спортивної підготовки людини. Для новачка ідеально буде почати з простої прогулянки – інтенсивна ходьба 3-4 тижні (залежить від того, як швидко ваш організм адаптується до цього навантаження). Потім починайте ходьбу чергувати з повільним бігом. Поступово інтервали ходьби будуть скорочуватися, а проміжки бігу збільшуватися. Так ви поступово вийдете на безперервний біг.

Для початку, 3 заняття в тиждень буде достатньо. Але ні в якому разі не 2-3 дні поспіль. Оптимально, якщо ви будете регулярно тренуватися через день, щоб давати організму час на відновлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *