Яка небезпека від бігу в спеку?

Яка небезпека від бігу в спеку?

Всі ми з нетерпінням чекаємо літа, щоб насолодитися красивою природою, теплими днями. Але коли настає виснажлива спека, то настрій погіршується, особливо у тих, хто займається бігом. Погодьтеся, що бігати в прохолодну погоду набагато легше і приємніше. Чому ж наш організм негативно реагує на спеку, особливо при фізичних навантаженнях?

При температурі тіла до 40°С серйозних збоїв в організмі не відбувається. Якщо температура перевищує цю цифру, то наслідки можуть бути фатальними. При гіпертермії порушується діяльність серцево-судинної системи, спостерігаються розлади мікроциркуляції, наростає гіпоксія, відзначаються порушення постачання тканин енергією, з організму виводяться життєво важливі мікроелементи, в’язкість крові збільшується. Організм реагує судомами і втратою свідомості. Якщо не надати людині допомогу, то критичне підвищення температури може закінчитися смертельним результатом.

При легкій гіпертермії відзначається слабкість, запаморочення. Дослідження показують, що оптимальні результати бігуни показують при температурі повітря до + 25°С. При подальшому підвищенні температури на кожні 5 градусів їх темп сповільнюється в середньому на 15-30 секунд.

Важке проявлення гіпертермії – це тепловий удар. У цьому стані порушуються життєво важливі функції організму і потрібна екстрена медична допомога. Якщо під час бігу ви відчули запаморочення, нудоту, сплутаність свідомості, вчасно зупиніться, постарайтеся прилягти в прохолодному місці, випийте прохолодної води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *